Hačanov ide na megdan Đokoviću

Karen Hačanov biće rival Novak Đokoviću u drugom kolu turnira u Dubaiju. Rus je posle velike borbe savladao Australijanca De Minaura 6:3, 6:7 (1:7), 7:5.

Mogao je Hačanov i ranije da završi posao, ali De Minaur je bio odličan posebno u završnici drugog seta. Do prvog seta Rus je stigao zahvaljujući brejku u osmom gemu kada je poveo 5:3 i sigurnim gemom na svoj servis stekao prednost od jednog seta.

Mnogo preoketa viđeno je u drugom setu. De Minaur je na 5:3 servirao za set, ali su usledila tri vezana gema za Hačanova, koji je došao u situaciju da ima početni udarac za meč. Nije je ni on realizovao i ušlo se u taj-brejku u kojem je dominirao De Minaur i sa 7:1 izjednačio skor.

U odlučujućem setu prvi je do brejka stigao do De Minaura, ali je Hačanov momentalno odgovorio. U 12.maratnskom gemu, Rus je došao do meč lopte. Prvu nije realizovao, ali drugu jeste za konačnih 2:1 u setovima.

Đoković i Hačanov su do sada igrali pet puta i skor je 4:1 za Đokovića pa je i ovaj put kladjenje na njegovu pobedu potpuno logično. Zanimljivo je da su odmerili snage baš u Dubaiju 2020. godine kada je Novak slavio 6:2, 6:2.

U ostalim mečevima prve runde postignuti su sledeći rezultati: Mekdonald – Karacev 7:5, 6:3, Molčan – Heris 6:3, 6:3, Kvon – Ivaška 6:3, 6:2.